Prawo intencyjne jest takim prawem, które pcha nas ku górze w stosunku do tego, kim jesteśmy i co robimy. Jeżeli mówimy o prawie intencyjnym, to nie sposób wspomnieć o restrykcyjnym, czyli „my Ci zrobimy tak, jeśli Ty zrobisz to”, podczas gdy prawo intencyjne mówi „jak należy postępować, żeby było tak”. Idziemy w kierunku, w którym buduje nas intuicja i kreacja, nie myślimy o barierach i ograniczeniach, lecz staramy się kierować intencją, która jest najważniejsza i zgodna ze źródłem. Dzięki temu możemy określić, czy budujesz i chronisz kogoś lub siebie samego, czy też szkodzisz i idziesz w stronę destrukcji. Można intencyjnie określić, czy ktoś dąży do rozwoju i kreacji, czy do destrukcji i uwięzienia.
Na kanwie prawa intencyjnego czujemy się zaopiekowani i wolni. Czujemy, że robimy coś, co jest związane z naszym życiem, z tym żeby kreować naszą rzeczywistość, w kierunku do przodu, a nie wstecz.
Prawo intencyjne jest oparte na prawach źródłowych, pochodzących od Stwórcy oraz które jest zgodne z zasadami i prawami naszych przodków. Prawo to składa się z warstw doświadczeń i intencji, dla których każdy z ludzi żywych jest bratem i siostrą, a natura, nasza planeta, jest Matką naszą od samego urodzenia. Są to:
- Prawo Boskie
- Prawo Natury
- Prawo Naturalne
- Prawo Jedni
- Prawa Peruna
- Prawo Kopne
- Prawa Pośrednie (Precedensy do prawa restrykcyjnego ONZ)